Siirry suoraan sisältöön

FinnBuild ylitti odotukset onnistuneesti - Peltitarvikkeen messukuulumiset

Peltitarvikkeen pitkä messutauko päättyi viime viikolla, kun osallistuimme FinnBuild 2024 messuille Helsingin Messukeskuksessa. Kiitos kaikille osastolla vierailleille!

1 min lukuaika
Peltitarvike FinnBuild 2024

Peltitarvikkeen pitkä messutauko päättyi viime viikolla, kun osallistuimme FinnBuild 2024 messuille Helsingin Messukeskuksessa. FinnBuild osallistumisemme ylitti kaikki odotuksemme, josta kiitämmekin kaikkia osastollamme vierailleita. Messut toivat yhteen kolmen päivän aikana lähes 19 000 rakennusalan ammattilaista tarjoten erinomaisen mahdollisuuden tavata asiakkaitamme, yhteistyökumppaneitamme sekä monia uusia tuttavuuksia. 

Osastollamme oli esillä DryLine® linjakuivatuskourujen lisäksi viherkaton tuoteratkaisut kattoturvatuotteineen, jotka kiinnittivät erityisesti kävijöiden huomion. Oli hienoa huomata tuotteidemme herättävän laajalti kiinnostusta kävijöissä, joka johti moniin antoisiin keskusteluihin. Arvostamme myös suuresti saamaamme palautetta ja ideoita, siitä kuinka voimme kehittyä tulevaisuudessa. Tästä on hyvä jatkaa entistä vahvemmin eteenpäin ja kohti vuotta 2025!

Mikäli et päässyt vierailemaan FinnBuild osastollamme, ei huolta - tuotteisiimme sekä tuotantoomme pääset tutustumaan 1.11. järjestettävillä asiakaspäivillä.

Kristian Bärlund
Kristian Bärlund

Toimitusjohtaja

Samankaltaiset artikkelit

Peltitarvike tuotanto

Tervetuloa asiakaspäiville 31.10.2025

Asiakaspäivät on tarkoitettu kaikille uusille ja vanhoille tutuille, joita tuotteemme ja toimintamme kiinnostavat. Ilmoittaudu mukaan 24.10. mennessä!